Zapraszam “Argumentowców” do Cafe Aleph

Taką ukutą ad hoc nazwą pozwalam sobie nazwać krąg badaczy argumentacji skupiony wokół  dr Katarzyny Budzyńskiej (UKSW) i dr Magdaleny Kacprzak  (Polish-Japanese Institute of Information Technology). Miło jest być zapraszanym na spotkania w tym gronie. Stawka zaproszonych mówców jest na tych konferencjach znakomita (zob. programy spotkań),  dyskusje mocno do myślenia pobudzające. Jest więc czego żałować , gdy się tam nie jest, a to się zdarza, gdy termin  koliduje z jakimiś obowiązkami.

W tej sytuacji zgłaszam następującą propozycję. Jeśli Argumentowcy nie mają jeszcze własnego forum dyskusyjnego w Sieci, to  proponuje na ten cel miejsce, które zostałoby wyodrębnione w założonej  niedawno przez mnie jakby mini-instytucji internetowej powstałej ze skoordynowania jakby magazynu do publikacji, nazwanego Cafe Aleph, z niniejszym blogiem akademickim, który jest przeznaczony głównie do dyskusji nad Cafe-publikacjami, a więc do ich interaktywnej kontynuacji.  Może być też tak,  że głos na blogu następuje nie po publikacji czy konferencyjnym referacie, ale  czasowo rzecz wyprzedza, co daje autorowi szansę na otrzymanie krytycznych uwag mogących udoskonalić tę jego publikację czy referat.   Mamy więc dwie opcje: “życie po życiu”,  gdy dyskusja na blogu następuje po publikacji, oraz “życie przed życiem”, gdy publikację wyprzedza.

A w przypadku zaproszenia na konferencję ,  na którą okoliczności przybyć nie pozwolą, nasz blog “Polemiki i Rozmówki” daje możliwość wystąpienia wirtualnego w formie wpisu czy komentarz w blogu. Zastąpi on obecność “w realu”, jeśli zostanie zostanie wcześniej podany do wiadomości organizatorom i potencjalnym uczestnikom. Dając pierwszy przykład takiej praktyki, powiadamiam niniejszym, że moim głose w panelu   “Polska szkoła argumentacji: wyzwania i nowe perspektywy”, na konferencji w dniu 17 marca 2012 (UKSW),  jest zamieszczony obok wpis pt.  Przez co grupa badawcza staje się szkołą naukową?

Witold Marciszewski, 29.II.2012

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Retoryka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *